Hrníčková domácí veka

0.75 hvězdiček z 32 hodnocení   
Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka

Plánujete oslavu, nebo si chcete jenom posedět u vínka či piva? A připravujete si při takové příležitosti domácí chlebíčky? V tom případě si nekupujte veku v obchodě, stejně je většinou její kvalita naprosto zoufalá, a vyzkoušejte domácí veku. Domácí veka je jednoduchá na upečení a její chuť je vynikající. Už stačí jenom správně dozdobit domácí chlebíček, ať už připravujete pouze klasiku v podobě šunkového chlebíčku či chlebíčku s vajíčkem a přelivem, nebo si připravujete speciální pomazánku, a budete za hvězdu.

Ingredience pro přípravu receptu: Hrníčková domácí veka

Postup pro přípravu receptu: Hrníčková domácí veka

Do mísy nalijeme vlažnou vodu a přidáme ostatní suroviny. Promícháme, dokud nevznikne těsto. Dohladka vypracované těsto vyklopíme na slabě pomoučený vál, rozdělíme na 2 díly a vypracujeme bochánky. Velmi lehce je poprášíme moukou, přikryjeme utěrkou nebo potravinářskou fólií, aby neoschly, a necháme 30 až 45 minut zrát.

Po vyzrání bochánky válečkem vyválíme do plných oválů. Ovál přetočíme delší stranou k sobě, těsto přeložíme, zamáčkneme a smotáme do válečku. Konce válečku zapíchneme prstem dovnitř. Rukama dotvoříme stejnoměrný váleček. Válečky položíme na plech a necháme ještě 40 minut kynout.

Troubu vyhřejeme na 230°C. Na stěny trouby nastříkáme zavlažovačem vodu, dokud se nevytvoří oblak páry. Pak do ní ihned dáme plech s vekami. Teplotu stáhneme na 200°C a pečeme 16 až 18 minut dozlatova. Po dobu pečení neotvíráme troubu.

Suroviny vystačí na 2 veky dlouhé 30 cm.

Tagy receptu: Hrníčková domácí veka

Veka Slané pečivo

Diskuze k receptu: Hrníčková domácí veka

Další recepty

Hrníčkové medové kremrole Hrníčková tvarohová buchta s povidly Hrnková tortila Domácí těstoviny Hrníčková houska na hamburger Hrníčková koprová kulajda Hrníčkový kokosky Hrníčkové lívance Hrníčkový knedlík Jablečné miništrúdly

Naši partneři

 • Raw recepty
  Raw strava - nový trend ve výživě, zkuste nové raw recepty.
 • Vánoční cukroví
  Kuchařka s tradičními i méně známými recepty na vánoční cukroví.
 • Smoothie recepty
  Široká nabídka receptů na ovocné i zeleninové smoothie.