Hrníčkové domácí slané pečivo

1.7436 hvězdiček z 39 hodnocení   
Hrníčkové domácí slané pečivo
 • Hrníčkové domácí slané pečivo
 • Hrníčkové domácí slané pečivo
 • Hrníčkové domácí slané pečivo
 • Hrníčkové domácí slané pečivo
 • Hrníčkové domácí slané pečivo
 • Hrníčkové domácí slané pečivo

Říkáte si někdy, že rohlíky a housky v obchodech už zdaleka nejsou to, co bývaly? Samozřejmě pominuli malé pekárny, které nám neservírují ošizené hnusy, co vydávají za pečivo. Zkuste si doma upéct vlastní housky, rohlíčky či bulky. Ozdobíte si je podle chuti pomocí soli, kmínu, máku či sezamových semínek. Když pečivo vyndáte z trouby, rozlyne se ta nádherná vůně čerstvého pečiva. Ta, co kterou jsme znali z našeho mládí. Ale pozor, jak jednou ochutnáte domácí rohlíčky nebo houstičky, už se vám to nebude chtít kupovat v obchodech.

Ingredience pro přípravu receptu: Hrníčkové domácí slané pečivo

Na dokončení

Pro dokončení můžete použít hrubozrnnou sůl, kmín, mák či sezam, podle toho, co máte rádi.

 • hrubá sůl, mák, kmín, sezamová semínka

Postup pro přípravu receptu: Hrníčkové domácí slané pečivo

Všechny suroviny dáme do mísy a vypracujeme hladké těsto. Připravujete-li těsto v robotu, zapněte jej na nižší otáčky, těsto zpracujete asi za 10 minut. V ruce těsto trvá zpracovat o něco déle (aby vám to šlo lépe od ruky, přilijte o 30 ml mléka navíc).

Těsto dáme na vál a rozděláme ho na 4 stejné díly. Každý díl skulíme do bochánku a necháme na teplém místě 20 minut vyzrát (odpočinout) pod utěrkou nebo pod potravinářskou fólií, aby těsto neokoralo.

Postup na rohlíky: Každý bochánek rozválíme na kruhovou placku tlustou zhruba 3 mm a rozdělíme jako pizzu na 8 stejných dílů. Z jednotlivých trojúhelníků stáčíme rohlíky, od kraje do špičce. Rohlík ještě trochu rukama zaválíme, aby se těsto pěkně spojilo a při kynutí a pečení se rohlík nerozevíral, a také aby se rohlík trochu natáhl. Rohlíky můžeme nechat rovné nebo vytvarovat do oblouku.

Postup na housky: Z každého bochánku vyválíme váleček a rozdělíme ho na 8 stejných dílů. Každý znova vyválíme a rozdělíme na tři prameny. Z nich upletene houstičky. Pleteme od středu nejdříve k sobě, poté housku převrátíme a dopleteme. Tak nám vznikne rovnoměrný tvar. Přikryjeme utěrkou nebo fólií a necháme 45 minut kynout. Pečení stejné jako u rohlíků.

Postup na bulky: Z každého bochánku vyválíme váleček a rozdělíme ho na 8 dílů. Každý skulíme do bochánku.

Připravené pečivo (rohlík, housku či bulku) vložíme na připravený plech, opět přikryjeme utěrkou či potravinářskou fólií, aby pečivo neokoralo, a necháme kynout 45 minut.

Vykynuté pečivo vložíme do trouby rozpálené na 230°C a pečeme 11 minut. Do trouby vložíme před pečením hrnek s vodou, aby se pečivo peklo ve vlhkém prostředí.

Tagy receptu: Hrníčkové domácí slané pečivo

Houska Rohlík Bulka Slané pečivo Pečivo

Diskuze k receptu: Hrníčkové domácí slané pečivo

Další recepty

Hrníčkový Míša dort Hrníčkový švestkový koláč s mákem Hrníčkové malinové brownies Hrníčkový kynutý meruňkový koláč Hrníčková tvarohová buchta s povidly Hrníčkový domácí kinder řezy Hrníčkové vdolečky Hrnkový chodský koláč Hrníčkové slané roládky Špaldová sněhová bábovka

Naši partneři

 • Vánoční cukroví
  Kuchařka s tradičními i méně známými recepty na vánoční cukroví.
 • Smoothie recepty
  Široká nabídka receptů na ovocné i zeleninové smoothie.
 • Raw recepty
  Raw strava - nový trend ve výživě, zkuste nové raw recepty.