Hrníčková domácí veka

0.6667 hvězdiček z 18 hodnocení   
Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka
 • Hrníčková domácí veka

Plánujete oslavu, nebo si chcete jenom posedět u vínka či piva? A připravujete si při takové příležitosti domácí chlebíčky? V tom případě si nekupujte veku v obchodě, stejně je většinou její kvalita naprosto zoufalá, a vyzkoušejte domácí veku. Domácí veka je jednoduchá na upečení a její chuť je vynikající. Už stačí jenom správně dozdobit domácí chlebíček, ať už připravujete pouze klasiku v podobě šunkového chlebíčku či chlebíčku s vajíčkem a přelivem, nebo si připravujete speciální pomazánku, a budete za hvězdu.

Ingredience pro přípravu receptu: Hrníčková domácí veka

Postup pro přípravu receptu: Hrníčková domácí veka

Do mísy nalijeme vlažnou vodu a přidáme ostatní suroviny. Promícháme, dokud nevznikne těsto. Dohladka vypracované těsto vyklopíme na slabě pomoučený vál, rozdělíme na 2 díly a vypracujeme bochánky. Velmi lehce je poprášíme moukou, přikryjeme utěrkou nebo potravinářskou fólií, aby neoschly, a necháme 30 až 45 minut zrát.

Po vyzrání bochánky válečkem vyválíme do plných oválů. Ovál přetočíme delší stranou k sobě, těsto přeložíme, zamáčkneme a smotáme do válečku. Konce válečku zapíchneme prstem dovnitř. Rukama dotvoříme stejnoměrný váleček. Válečky položíme na plech a necháme ještě 40 minut kynout.

Troubu vyhřejeme na 230°C. Na stěny trouby nastříkáme zavlažovačem vodu, dokud se nevytvoří oblak páry. Pak do ní ihned dáme plech s vekami. Teplotu stáhneme na 200°C a pečeme 16 až 18 minut dozlatova. Po dobu pečení neotvíráme troubu.

Suroviny vystačí na 2 veky dlouhé 30 cm.

Tagy receptu: Hrníčková domácí veka

Veka Slané pečivo

Diskuze k receptu: Hrníčková domácí veka

Další recepty

Hrníčková kynutá cmunda Hrníčkový třešňový koláč Clafoutis Špaldová sněhová bábovka Zebra bábovka Hrníčkové slané roládky Hrníčkové americké cookies Hrníčkové koblihy Banánový chlebíček Hrníčková DIA domácí čokoláda Hrníčkové rizoto

Naši partneři

 • Raw recepty
  Raw strava - nový trend ve výživě, zkuste nové raw recepty.
 • Smoothie recepty
  Široká nabídka receptů na ovocné i zeleninové smoothie.
 • Vánoční cukroví
  Kuchařka s tradičními i méně známými recepty na vánoční cukroví.